Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna jest wyborną szansą, by poświęcić czas swojemu pupilowi. Podróż wraz z ukochanym psim kompanem to niepowtarzalna możliwość, zrelaksować się, jednocześnie dając pupilowi chwilę. W lecienależy pamiętać o kleszczach, ponieważ nasze czworonogi są na nie podatne. Rasy psów, które potrzebują dużo ruchu na świeżym powietrzu, na przykład labradory, notorycznie mają kleszcze. W jaki sposób możemy ochronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długą efektywnością oraz niewysoką ceną. Są dostępne na potrzeby psów wielu rozmiarów, więc z łatwością kupimy średnicę odpowiednią dla wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być ziołowe albo lekami na kleszcze. Leki przeciwpasożytnicze cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość preparatu działającego na kleszcze musi być odpowiednia do masy zwierzaka, trzeba więc upewnić się przed zakupem, że wybrana obroża na kleszcze jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg i dla psów większych niż 8kg. Te obroże działają zarówno przeciw kleszczom i przeciw pchłom, przez co umożliwiają kompleksową obronę psiaka. Obroża dla psa jest skuteczna aż 8 miesięcy, ponadto jest aktywna od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą mnóstwa groźnych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Rasy psów z przyjemnością przebywające w zaroślach, takie jak labradory, potrzebują wyjątkowej ochrony w formie preparatów na kleszcze, dlatego, że infekcja spowodowana złapaniem kleszcza stanowi zagrożenie powikłań naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega ugryzienia zwierzaka przez pasożyta, dlatego pozwala zabezpieczenie przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają wodę wymagana jest większa profilaktyka, przykładowo w postaci kropli mających preparat na kleszcze albo specjalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby uchronić psa w trakcie wakacyjnej podróży warto zaopatrzyć się w skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

smycz dla psa